Back to Question Center
0

Semalt: Tvorba praxe WordPress Plugin

1 answers:

Plugin WordPress je PHP skript, který později změní vaše stránky. Změní celkový vzhled blogu a tyto změny by mohly být od jednoduchého vylepšení v hlavičkách až po drastické úpravy. Je pravda, že motivy mohou změnit celkový vzhled vašeho webu, ale pluginy mohou měnit, jak denně plní své funkce. Pomocí pluginů WordPress můžete snadno vytvářet vlastní příspěvky, přidávat nové tabulky do databáze, sledovat slavné články a propojovat obsah s jinými webovými stránkami nebo blogy.

Pokud chcete vytvořit plugin pro vaše vlastní webové stránky, měli byste mít na paměti následující věci, které stanovil Andrew Dyhan, vedoucí expert na Semalt .

1. Modifikace pluginů a motivů

Pokud jste někdy používali WordPress, musíte být obeznámeni s tím, že téma změní celkové rozložení vašeho webu a plugin vám pomůže upravit soubor functions.php, který vám poskytne mnoho pravomocí a umožní vám zlepšit výkonnost webových stránek. Přejděte do souboru functions.php a vložte zde konkrétní kód. Funkce modulu pluginů přetrvávají bez ohledu na povahu témat, které používáte. Změny, které provedete v pluginu, začínají ze souboru functions.php, ale tento soubor nemá s vaším tématem nic společného.

2. Vytvořte složku plugin

Je důležité vytvořit složku pluginu a jediný soubor s příslušným obsahem. Za tímto účelem byste měli přejít do oblasti wp-content / plugins a vytvořit novou složku s názvem awesome plugin. Zde byste měli vytvořit soubor s názvem awesomeplugin.php. Po vytvoření vytvořte tento soubor a vložte jej do tohoto kódu:

/ *

Plugin: Tvůrce nadšenosti

URL pluginu: https://www.abc.com

Verze: 1.2

Autor: Moje webové stránky

URI autorů: https://abc.com

Licence: GPL2

* /

3. Strukturování pluginu

Pokud jde o vytváření komplikovaných a sofistikovaných pluginů, měli byste je správně strukturovat a rozdělit je do různých kategorií na základě jejich funkcí a výkonu. Pokud plugin patří ke konkrétní třídě, můžete jej přidat do existujícího seznamu pluginů a oddělovat soubory, abyste se vyhnuli nejasnostem. Ujistěte se, že jste vytvořili rovnováhu mezi rozložením, strukturou a mechanismem pluginu. Za tímto účelem můžete rozdělit soubory do různých sekcí a vyhledat pomoc odborníků na Akismet a WP-PageNavi.

4. Pojmenování pluginu

Nyní je čas dát správně název pluginu a správně zkontrolovat jeho funkce před zveřejněním online. Pokud byl plugin vytvořen s úžasnými úryvkami, můžete jej pojmenovat jako excerptový plugin nebo něco, co si můžete snadno zapamatovat. Ujistěte se, že nepoužíváte běžné názvy a zkusíte jedinečné předpony. Například můžete použít plugin "abc_excerpt", který se vztahuje k úryvku a má podobné funkce.

5. Bezpečnost pluginu

Pokud máte v úmyslu distribuovat plugin, měl by být jeho bezpečnost preferována, protože ostatní webmasteři mohou krást váš plugin kód a šířit jej online, což způsobuje problémy pro vás. Vezměte co nejvíce bezpečnostních opatření a ujistěte se, že váš plugin nerozšíří špatná data na internetu.

November 26, 2017
Semalt: Tvorba praxe WordPress Plugin
Reply