Back to Question Center
0

Semalt: Je Botnet nejsilnější Cyberweapon?

1 answers:

Botnety jsou v současné době považovány za nejvýkonnější kybernetické zbraně v obsahu marketingového průmyslu. Botnety mají vliv uživatelů koncového uživatele a přístupových pověření bez souhlasu a znalostí vlastníků. Jason Adler, manažer Success Customer Success Manager, vysvětluje, že tato kybernetická zbraň může mít vliv na počítače, tiskárny nebo rekordéry.

Co potřebujete vědět o botnetách

Botnety jsou síť gadgetů, jimž malware přikládal, aby se tiše dostal do webových stránek a zařízení. Botnet je pověřen bot-herders, cybercriminals, kteří řídí boty, aniž by se museli vklouznout do počítače. Bot-herci operují pomocí příkazových serverů, které jim umožňují provádět útoky na organizace.

Obvykle se používají k odcizení a přístupu k finančním informacím a heslům. Distribuované odmítnutí služby je dalším používáním botnetů, kde jsou roboty řízeny ke spike provozu nebo odesílání falešných požadavků na konkrétní webové stránky. V dlouhodobém horizontu cílové místo skončí přetížením, scénář, který je nutí k zastavení. Nedávno se robotické sítě široce používaly k ukrácení peněz na charitativní kampaně.

Vzestup sítí robotů

Růst a rozšíření internetu věcí sehrály významnou roli při zvyšování počtu botnetů. Internet zařízení (IoT) lze snadno manipulovat a napadnout botnety ve srovnání s počítači. Shodan, stroj pro zařízení IoT, je běžně používán bot-herders k identifikaci a detekci zranitelných zařízení a gadgets na internetu.

Vývojáři, kteří navrhují botnet, nejen využívají robotové sítě k jejich finančnímu zisku, ale také je pronajmou jiným škodlivým útočníkům. Útočníci využívají botnety k ukradnutí a přístupu k důležitým informacím na webových stránkách. Bredolab botnet je příkladem sítě robotů, která byla pronajata hackerům. Na oplátku útočníci nakonec zaplatili developerovi odhadovanou částku 120 000 USD měsíčně.

Mirai byl dalším distribuovaným útokem odmítnutí služby, který se stal virální. Vývojáři, kteří navrhli botnet, nabízeli počítačovou zbraň za průměrnou platbu 7 500 dolarů za hodinu.

Tipy, jak chránit váš počítač před botnety

Botnety jsou považovány za nebezpečné, protože útoky se projevují bez upozornění uživatelů počítačů. Po získání pákového efektu má váš počítač špičku v provozu a pomalejší výkon. Zde jsou triky, jak chránit vaše zařízení před infekcí sítě botnet.

  • Vypněte nepotřebné funkce z vašeho počítače. Hackeři využívají zařízení prostřednictvím otevřených funkcí a portů.
  • Pravidelně se aktualizují hardware a software v zařízení. Udržování aktualizovaných programů a softwaru pomáhá odhalovat a blokovat škodlivé soubory a boty v přístupu k vašemu počítači.
  • Použijte silná hesla a změňte výchozí nastavení počítače, aby nedošlo k ohrožení. Malware a útočníci skenují slabá hesla a tovární nastavení pro přístup k vašemu zařízení.

V současném marketingovém odvětví jsou botnety považovány za nejvíce odolné kybernetické útoky na internetu. Nenechte botnetům ohrožovat vaši online kampaň. Zůstaňte ostražití implementací výše uvedených tipů.

November 26, 2017
Semalt: Je Botnet nejsilnější Cyberweapon?
Reply