Back to Question Center
0

Průvodce pro začátečníky z Semaltu na webové stránce Škrábání

1 answers:

Data a informace na webu rostou každým dnem. V dnešní době většina lidí používá Google jako první zdroj znalostí, ať hledá recenze o firmě nebo se snaží pochopit nový termín.

Množství dat dostupných na webu poskytuje vědcům o datové informace řadu příležitostí. Bohužel, většina dat na webu není dostupná. Zobrazuje se v nestrukturovaném formátu označeném jako formát HTML, který nelze stáhnout. Vyžaduje proto znalosti a odborné znalosti vědce v oblasti informací, aby je využili.

Škrábání webu je proces převodu dat v HTML formátu do strukturovaného formátu, který lze snadno přistupovat a používat. Téměř všechny programovací jazyky mohou být použity pro správné šrotování webových stránek. V tomto článku však budeme používat jazyk R.

Existuje několik způsobů, jak lze data z webu škrábat. Některé z nejoblíbenějších patří:

1. Lidská kopie-pasta

Jedná se o pomalou, ale velmi účinnou techniku ​​škrábání dat z webu. V této technice osoba analyzuje data sama a poté ji zkopíruje do místního úložiště. 19) 2. Matching Pattern Matching

Toto je další jednoduchý, ale silný přístup k získání informací z webu. Vyžaduje použití pravidelných výrazových odpovídajících programovacích jazyků

3. Rozhraní rozhraní API )

Spousta webových stránek, jako jsou Twitter, Facebook, LinkedIn atd., Vám poskytuje veřejné nebo soukromé rozhraní API, které lze volat pomocí standardních kódů pro získání dat v předepsaném formátu. 20)

Všimněte si, že některé programy mohou načíst dynamický obsah vytvořený skripty na straně klienta. Je možné analyzovat stránky do stromu DOM, který je založen na programech, které lze použít k načtení některých částí těchto stránek. )

Před zahájením škrábání webů v R musíte mít základní znalosti o R. Pokud jste začátečník, existují mnoho skvělých zdrojů, které vám mohou pomoci. Také jste povinni mít znalosti o HTML a CSS. Nicméně, jelikož většina vědců v oblasti dat není s technickými znalostmi jazyka HTML a CSS moc solidní, můžete použít otevřený software, jako je například program Selector Gadget.

Například, pokud škrábáte data na internetových stránkách IMDB pro 100 nejpopulárnějších filmů uvolněných v daném období, je třeba zkopírovat následující údaje z webu: popis, runtime, žánr, hodnocení, hlasy , hrubý výdělek, režisér a obsazení. Jakmile data zlikvidujete, můžete ji analyzovat různými způsoby. Například můžete vytvořit řadu zajímavých vizualizací. Nyní, když máte obecnou představu o tom, co je šrotování dat, můžete si to projít kolem!

December 7, 2017
Průvodce pro začátečníky z Semaltu na webové stránce Škrábání
Reply