Back to Question Center
0

Co je místo škrabáka? - Semantská odpověď

1 answers:

Stránka škrabáka je web, který zkopíruje obsah z jiných blogů a webové stránky používající některé techniky škrábání webu. Tento obsah se odráží v cíli generování výnosů, ať už prostřednictvím reklamy nebo prodejem uživatelských dat. Různé stránky škrabáku se liší podle formulářů a typů, od spamových obsahových stránek až po agregaci cen a nákupní místa na internetu.

Různé vyhledávače, zejména Google, mohou být považovány za místa, kde se stáhnou. Shromažďují obsah z několika webových stránek, ukládají je do databáze, indexují a obsahují extrahovaný nebo oškrábaný obsah uživatelům na internetu. Ve skutečnosti je většina obsahu oškrabaných nebo extrahovaných vyhledávači chráněna autorskými právy.

Vyrobeno pro reklamu:

Některé stránky škrabáků jsou vytvořeny tak, aby peníze vydělávaly online pomocí různých reklamních programů. Za takových okolností jsou pojmenovány jako webové stránky Made for AdSense nebo MFA. Hanlivý termín odkazuje na weby, které nemají žádnou vykoupení hodnotu očekávat přilákat, lákat a zapojit návštěvníky na určené webové stránky pro získání kliknutí na inzeráty. Webové stránky a blogy vytvořené pro službu AdSense jsou považovány za výkonný nevyžádaný vyhledávač. Zesilují výsledky vyhledávání s méně než uspokojivými výsledky. Některé stránky škrabáků jsou známy odkazem na jiné webové stránky a snaží se zlepšit hodnocení vyhledávačů prostřednictvím soukromých blogových sítí..Než Google aktualizoval své vyhledávací algoritmy, různé typy stránek škrabáka se proslavily mezi experty SEO a obchodníky na černém klobouku. Používali tyto informace pro spamdexing a vykonávali různé funkce.

Zákonnost:

Je známo, že místa škrabáka porušují autorská práva. Dokonce i obsah z webových stránek s otevřeným zdrojovým kódem je porušením autorských práv, pokud je provedeno způsobem, který nerespektuje licenci. Na Wikipedii byly například použity licence GNU Free Documentation License a licence Creative Commons ShareAlike a požadavek, aby vydavatel Wikipedie musel informovat čtenáře, že obsah byl z encyklopedie kopírován.

Techniky:

Techniky nebo metody, v nichž jsou zaměřeny webové stránky škrabáku , se liší podle jednotlivých zdrojů. Například webové stránky s velkým množstvím dat nebo obsahu, jako je spotřební elektronika, letecké společnosti a prodejny oddělení, mohou být běžně zaměřeny na konkurenci. Jejich konkurenti chtějí být informováni o aktuálních cenách a tržních hodnotách značky. Jiný typ škrabáka přitahuje úryvky a text ze stránek, které jsou pro konkrétní klíčová slova vysoké. Oni mají tendenci zlepšit jejich hodnost na stránce výsledků vyhledávače (SERP) a piggyback na stránkách původní stránky. RSS kanály jsou také zranitelné vůči škrabky. Škrabky jsou obvykle spojeny s linkovými farmami a jsou vnímány, když místo škrabáka opět a znovu propojí na stejný web.

Únosy domény:

Programátoři, kteří vytvořili stránky škrabáků, si mohou zakoupit domény, které vypršela, aby je opět využily pro SEO účely. Tato praxe umožňuje SEO odborníkům využít všechny zpětné odkazy tohoto názvu domény. Někteří spamátoři se pokoušejí shodovat s tématy vypršených stránek a / nebo zkopírovat celý obsah ze svého internetového archivu a zachovat autentičnost a viditelnost tohoto webu. Hostingové služby často poskytují možnost najít jména expirované domény a hackeři nebo spamátoři tyto informace používají k vývoji svých vlastních webových stránek.

December 6, 2017
Co je místo škrabáka? - Semantská odpověď
Reply